Arkem

Firma Bilgisi

Türkiye’de sektöründe lider konumda bulunan, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’da sayılı firmalar arasında yer alan Arkem Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., dökme ve ambalajlı kimyasalların tedarik, depolama ve dağıtımı alanlarında faaliyet göstermektedir. Kökleri 1987 yılına dayanan, 1992 yılı başında şimdiki adını alan %100 Türk sermayeli şirket, deneyimli uzman kadrosu 5 farklı ülkedeki şirketleri ile 30 un üzerindeki ülkede müşterilerine ulaşmaktadır. Etik değerlere duyarlılığı, güçlü finansal yapısı, yetişmiş insan gücü, uluslararası standartlara uygun iş süreçleri ve güvenilir iş ortakları ile Arkem Kimya; müşteri odaklı, güvenilir, yenilikçi, emniyetli, çevreye duyarlı, topluma faydalı ve kalite öncelikli yaklaşım ile hizmet sunmaktadır.

Arkem Kimya monomerler, alkoller, aromatik/alifatikler, esterler, glikoller, glikol eterler, plastikler, klorlu bileşikler, aminler, fatty asit ve alkoller, ketonlar ve yüzey aktif maddeler başta olmak üzere yaklaşık 500 kimyasal maddenin tedariğini gerçekleştirmektedir. Bugün yıllık toplam ticaret hacmi 300,000 metrik tonu bulan şirketin temel tedarik ürünleri boya, yapıştırıcı, mürekkep, ambalaj, ilaç, polyester, polimer ve temizlik malzemeleri, deri, kozmetik, inşaat, tarım ve tekstil endüstrilerinin başlıca hammaddeleridir. Arkem Kimya, kimyasal hammadde tedariğinde her biri kendi alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında bulunan seçkin firmalar ile çalışmaktadır. İş ortaklarının başlıcaları, Shell Chemicals, Sasol Solvents , Lyondell, Sabic, Galp Energia, Kururay, Cepsa, MEGlobal, Chevron Philips Chemicals, Sasol Surfactants, IOI Oleo GmbH`dır.

İlgili Ürünleri

Cas No: 104-76-7

Un No:

Sinonim : 2-Etilhekzanol, 2-Ethylhexanol , 2-Ethylhexan-1-ol, 2 Etil, 2-Ethylhexyl Alcohol, Isooctanol, Octyl Alcohol

Cas No: 103-09-3

Un No:

Sinonim : 2-Ethyl Hexyl Acetate, Acetic acid 2-ethylhexyl ester, 3-(Acetoxymethyl)heptane, Octyl acetate, Oktil asetat

Cas No: 56539-66-3

Un No:

Sinonim : 3 Metil 3 Metoksi 1 Butanol, 3-Methoxy-3-Methyl-1-Butanol, MMB

Cas No: 6419-19-8

Un No:

Sinonim : Aminotris (methylene phosphonic acid), Nitrilotrimethylphosphonic acid, Aminotri (metilen fosfonik asit)

Cas No: 1070166-98-1

Un No:

Sinonim : Akrilat kopolimer, Tilamar

Cas No: 79-06-1

Un No:

Sinonim : Acrylamide, Akrilik Amid,

Cas No: 79-10-7

Un No: UN 2218

Sinonim : Acrylic acid, Propenoik asit, Acroleic acid, Ethylenecarboxylic acid, Propene acid, Propenoic acid, Vinylformic acid

Cas No:

Un No:

Sinonim : Alcohol polyethylene glycol ether sulphate, Na salts Ethoxylates